W ramach programu zrównoważonego rozwoju „Ciepłolubni”, w czwartek 28.09.2023 r., w Hotelu Hotton Gdynia, odbyły się Warsztaty Efektywności Energetycznej dla zarządców nieruchomości. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z tematami ciekawymi z punku widzenia ich działalności. Pierwszy blok warsztatów to zagadnienia omówione przez przedstawicieli PGE EC – P. Andrzeja Klimczuka oraz P. Michała Potrykus, w tym program wsparcia dla odbiorców ciepłej wody użytkowej, a także kwestie dotyczące białych certyfikatów, czyli nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych.
W kolejnym panelu, podczas prezentacji przedstawionej przez Agnieszkę Falęte zostały poruszone aktualnie niezwykle istotne tematy związane z czystą wodą w kranach odbiorców, natomiast Krzysztof Tafelski przybliżył uczestnikom możliwości skorzystania z pozakoncesyjnych usług chemicznych wykonywanych przez OPEC.
Temat usług chemicznych wzbudził wśród uczestników spore zainteresowanie. Jakie usługi chemiczne może wykonać OPEC? W jaki sposób doprowadzić do czystej instalacji? W jaki sposób działają stacje uzdatniania wody? To tylko kilka pytań, na które zarządcy nieruchomości mieli możliwość uzyskania odpowiedzi.
Dział chemiczny i laboratorium chemiczne przez lata wykonują prace serwisowe i analityczne na potrzeby OPEC. Dzięki tego typu warsztatom jesteśmy w stanie zaprezentować potencjalnym klientom to, w czym jesteśmy profesjonalistami. Spotkania tego typu są potrzebne nie tylko dlatego. Pozwalają także na przekazanie wiedzy, którą na co dzień wykorzystujemy prowadząc naszą działalność. Mamy nadzieję, że warsztaty nadal będą odbywały się cyklicznie i będziemy mogli w nich czynnie uczestniczyć, a efekty naszych starań przełożą się na zwiększenie ilości usług niekoncesjonowanych – powiedzieli Agnieszka Falęta i Krzysztof Tafelski z działu RC.
Kolejna część warsztatów, przeprowadzona przez Hannę Kocińską, dotyczyła rozszerzenia usług o dostawę ciepła na cele ciepłej wody użytkowej. Poza usługą dostawy C.W.U. poruszony został również temat usługi dostarczania chłodu.
Prezentacje Agnieszki Falęty i Krzysztofa Tafelskiego z działu chemicznego OPEC oraz Hanny Kocińskiej z Działu Analiz i Rozwoju Rynku były niezwykle pouczające i dostarczyły nam wielu nowych informacji oraz perspektyw w tematach usług okołociepłowniczych, w tym cieszących się obecnie dużym zainteresowaniem ofert chemicznych, usługi C.W.U., ofert dla zarządzających nieruchomościami – mówi Dorota Rajczyk-Gałkowska, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu OPEC.
Na koniec przeprowadzono panel dotyczący form wsparcia inwestycji efektywności energetycznej w Gdyni, podczas którego zostały omówione zasady dotacji oraz zasady zaktualizowanego programu „Ciepłe Mieszkanie”. Panel poprowadziły P. Sylwia Grabowska oraz P. Magdalena Kapica z Urzędu Miasta Gdyni.
Moim zdaniem inicjatywa programu zrównoważonego rozwoju „Ciepłolubni” jest naprawdę ciekawa - widać było zainteresowanie naszych gości przedstawianymi prelekcjami. Takie warsztaty pokazują jak wiele mamy do zaoferowania i jak wiele robimy aby ciepło było dostarczane bezawaryjnie. Rozmowy kuluarowe z klientami pomagają nam w tworzeniu dobrych relacji na przyszłość – mówi Tomasz Orlikowski z działu MH.
„Ciepłolubni” to porozumienie w sprawie partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju, które wspólnie realizują Miasto Gdynia, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Gdańsku. Celem współpracy „Ciepłolubnych” jest zaspokajanie potrzeb obecnego pokolenia, ale również przyszłych generacji, a oprócz tego realizacja celów środowiskowych i gospodarczych.
Autorka:
Paulina Kolak
Dział Handlu i Promocji MH